• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

plachta slovak openSlovenský zväz rybolovnej techniky a Novozámocký športový klub rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 12.-14. júla 2019 tretí ročník medzinárodných otvorených majstrovstviev Slovenska, memoriálu Otokara Mészárosa a Svetový pohár juniorov. Podujatia sa zúčastnilo 69 pretekárov z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a hostiteľského Slovenska. Súťažilo sa v jedenástich kategóriach od žiakov až po veteránov. V kategórii veteránov vyhral Gábor Földi (HUN), druhý skončil Ferenc Slemmer (HUN) a tretí Ján Szudor (SVK). V najpočetnejšej kategórii mužov vyhral päťboj Jan Mészáros (SVK), druhý skončil Tomáš Spáčil (CZE) a tretí Karol Michalik (SVK). V ženách zvíťazila Lucie Kepáková (CZE) pred Zuzanou Plachou (CZE) a Janou Jankovičovou  (SVK). V junioroch vyhral Patryk Sapigorski (POL), pred bratom Michalom a Vojtěchom Humpálom (CZE). V juniorkách vyhrala Adéla Buráňová (CZE), druhá skončila Julie Šulová (CZE) a tretia Kateřina Bílková (CZE). V päťboji žiakov vyhral Petr Merhaut pred Tomášom Pechom a Jakubom Vodičkom  (CZE). V trojboji žiakov T16 vyhral Zoltán Hegedűs (SVK), druhý skončil Benedek Eőri (HUN) a tretí Péter Golyán (HUN). V trojboji žiakov T15 vyhral Adrián Bircsák (SVK), druhý skončil Barnabás Rajcsó (SVK) a tretí László Mikó (HUN). V T12 vyhral Zétény Bogdány (SVK), druhý skončil Attila Bircsák (SVK) a tretí Áron Ferenc Kemecsey (HUN).V trojboji žiačok T15 vyhrala Sára Štuková (SVK)  pred Klárou Mészárosovou SVK) a Rebekou Holiovou (SVK). V T10 vyhrala Magdaléna Mészárosová (SVK), druhá skončila Sára Mészárosová (SVK) a tretia Jana Mészárosová (SVK).

vestfossenPrinášame vám prehľad medailových umiestnení reprezentantov Slovenska na 3. kole Svetového pohára, ktorý sa uskutočnil v dňoch 08.-10. júna 2018 vo Vestfossene v Nórsku za účasti pretekárov zo Švajčiarska, Rakúska, Lotyšska, Švédska, Poľska, Čiech, Slovenska a domáceho Nórska. Náši športovci dominovali v obidvoch kategóriách, na čo sme patrične hrdí.

Čítať ďalej...

sostanjPredposledného 5. kola SP v Tolmine sa zúčastnilo 51 súťažiacich z 10 krajín (SLO, AUT, SUI, CZE, POL, GER, SVK, CRO,SWE, USA). Silná konkurencia predznamenala vyrovnaný  súboj o umiestnenia vo SP. Najvyššie ambície sme potvrdili v mužskej a ženskej  kategórii.  Päťboj muži: 1. Jan Mészáros (SVK) 510,965 b., 2. Tomáš Spáčil (CZE) 508,970 b., 3. Robert Mík (CZE) 507,515 b., 13. Pavol Konkoľ (SVK) 473,945.  Päťboj ženy: 1. Zuzana Plachá (CZE) 465,765 b., 2. Lucie Kepáková (CZE) 465,450 b., 3. Jana Jankovičová (SVK) 460,165 b. Päťboj juniorky: 1. Vanessa Staršicová (SVK) 403,96 b., 2. Daria Walendowska (POL) 393,02 b., 3. Jana Kovalova (CZE) 319,33 b. K vynikajúcim výsledkom blahoželáme.

gabcikovoSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., usporiadal aj v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

tokyoV druhom kole Svetového pohára v Tokyu vyhral Christian Zinner (AUT)  výkonom 517,962 b., druhý skončil Jan Mészáros (SVK) výkonom 506,485 bodov a tretí Piere Mende (GER) s 504,398 bodmi. V kategórii žien vyhrala Lucie Kepáková (CZE) so 474,706 bodmi pred Alenou Kläusler (AUT) 468,328 b. a Janou Jankovičovou (SVK) so 466,180 b. V juniorkách vyhrala Vanessa Staršicová (SVK) so 446,186 bodmi, druhá skončila Jana Kovalova (CZE) 364,207 a tretia Nene Sasaki (JAP) s 251,072 b. Podujatia sa zúčastnilo 29 pretekárov zo 6 krajín. Našim reprezentantom k vynikajúcim výsledkom blahoželáme.

priemstavRybolovná technika sa opäť prezentovala na športovej olympiáde žiakov 8. a 9. tried popri futbale a streľbe na pôde Strednej odbornej školy stavebnej-ÉSzKI v Nových Zámkoch.

cbNaše želiezko v ohni v kategórii junioriek nesklamalo. Zvíťazila Vanessa Staršicová (SVK), druhá sa umiestnila Adéla Buráňová (CZE) a tretia Kateřina Bílková (CZE). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) pred Janou Jankovičovou (SVK) a Zuzanou Plachou (CZE). Naša Michaela Némethová skončila siedma.

medaileTento štatistický údaj poskytuje najkomplexnejší prehľad medailového zisku reprezentantov SR zo všetkých vrcholných podujatí.

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2018 do svojej bohatej zbierky titulov majstra sveta ďalší v päťboji. Slovenský zväz rybolovnej techniky je hrdý na svojho dlhoročného úspešného reprezentanta.

medaileMajstrovstvá európy boli v rokoch 1993 až 2007 medailovo úspešné pre mnohích našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad meidalovej bilancie pretekárov.

talinn1. kolo svetového pohára sa uskutočnilo v športovej hale Estónskej futbalovej asociácie v Tallinne. SP sa zúčastnilo vyše 40 súťažiacich z 8 krajín. V kategórii mužov vyhral Karol Michalik (SVK) pred Janom Mészárosom (SVK) a  Jozefom Luxom (CZE). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) druhá skončila Jana Jankovičová (SVK) a tretia Sara Tjälldén (SWE). Cenné body do SP v mužoch získali Pavol Konkoľ, Tomáš Valášek obaja (SVK) a v ženách Michaela Némethová  (SVK).  Blahoželáme.

medaileDoterajšiu medailovú zbierku niekoľkonásobného majstra sveta Juraja Mészárosa významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni.

szamotulyV dňoch 3.-7. júla 2019 sa uskutočnili v areáli 1. SC Staré Město vo Frýdku-Místku (CZE) 9. majstrovstvá sveta veteránov. Šampionát zorganizoval Český rybářsky svaz, MO Frýdek-Místek pod taktovkou Miroslava Pierzynu. Z 9 krajín sveta sa zišlo 30 pretekárov a 7 pretekáriek, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF.  Reprezentanti Slovenska (Juraj Mészáros, Ján Szudor, Štefan Kras, Ján Pešadík) získali 1 zlatú v záťaži diaľka jednoruč, štvrté miesto v päťboji a šieste v sedemboji Okrem športovcov nás na medzinárodnej scéne reprezentovali naši skvelí medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ladislav Supák.

sostanjV druhom kole SP v Lenzingu dominovali českí a nemeckí pretekári. Z našich mužov si body do celkového hodnotenia pripísali Karol Michalik a Karol Mikula.  V ženách cenné body získala Michaela Némethová a Jana Jankovičová. Najväčšiu radosť nám v junioroch urobila Vanessa Staršicová, ktorá s prehľadom vyhrala a nesklamala ani Alexandra Lepková.

HlubokaTri tituly majstra sveta Jana Mészárosa v päťboji, sedemboji, záťaži Arenberg a jedna strieborná medaila Pavla Konkoľa v disciplíne mucha diaľka jednoruč je v doterajšej histórii slovenského castingu tá najcennejšia medailová zbierka s akou sa naša výprava vracala z majstrovstiev sveta.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.

szamotuly44. Majstrovstvá sveta 2018 v Ronneby (SWE) opäť potvrdili svetovú úroveň slovenského castingu. Zlatá medaila Jana Mészárosa  vo viacboji D1-5, titul majstra sveta Tomáša Valáška v disciplíne  D4, historická strieborná medaila Jany Jankovičovej a Michaeli Némethovej v družstvách , bronz Janky Jankovičovej v disciplíne D4 a Rastislava Náhlika v disciplíne D2  ako aj 9 finálových umiestnení mužov a žien rovnaké  sú skvelou vizitkou slovenského castingu. K úspechu srdečne blahoželáme.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 24.-26. mája 2019 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil 2. ročník pretekov mladých adeptov v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

03Na sklonku halovej prípravy SZRT sa uskutočnili preteky vo Velkých Pavloviciach, v Nových Zámkoch a v Bratislave.  Na všetkých podujatiach sa zúčastnili pretekári našich športových klubov. Dosiahnuté výsledky hovoria sami za seba. Blahoželáme.