• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2021 do svojej bohatej zbierky ďalší titul majstra sveta v muche diaľke jednoruč.

Čítať ďalej...

medaileTáto tabuľka poskytuje prehľad medailovej zbierky reprezentantov SR z doterajších vrcholných podujatí.

medaileŠampionáty juniorov v rokoch 1991 až 2023 boli úspešné pre viacerých  našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad ich medailovej bilancie.

tarnowo podgorneJuhočeská metropola České Budějovice usporiadala v dňoch 13.-16. júla 2023  majstrovstvá sveta juniorov U18 a kadetov U23. MSJ sa zúčastnilo 57 pretekárov zo siedmych krajín. V individuálnych disciplínach U23 vybojovala Vanessa Staršicová zlatú medailu v D3, striebro v D4 a bronz v päťboji D1-5. Ďalšiu striebornú pridalo družstvo kadetiek v zložení Vanessa Staršicová, Alexandra Lepková. Juniori  Barnabás Rajcsó a Adrián Bircsák bojovali o medaile vo finále muchy diaľky jednoruč (D2) a kadet Tomáš Gaál v D1 a D4, na pódium však nedosiahli. Čerešničkou na torte bol svetový rekord V. Staršicovej v záťaži diaľka jednoruč (D5). Našim reprezentantom k dosiahnutým výsledkom blahoželáme.

talinn1. kolo Svetového pohára seniorov, juniorov a flycasterov  sa uskutočnilo prvýkrát v Taliansku vo Vicenze. História zaznamenala rekordnú účasť 92 súťažiacich z 10 krajín. V najsilnejšej kategórii mužov vyhral Jan Mészáros (SVK), pred T. Spáčilom (CZE) a  tretím Josefom Luxom (CZE). Z našich skončili  Tomáš Valášek 7., Karol Mikula 9. a Martin Čapliar 15., všetci na bodovaných miestach.  V ženách vyhrala Kateřina Marková (CZE), druhá skončila Zuzana Plachá (CZE) a tretia Jana Jankovičová (SVK). Na štvrtom mieste rozdielom 0,2 boda skončila V. Staršicová (SVK).  K vynikajúcim výsledkom našich reprezantantov blahoželáme .

talinnStrieborná medaila Jana Mészárosa v D2 a bronzová Janky Jankovičovej v D3, štvrté miesto v D1-5 Jankovičovej a piate Mészárosa v D1-5, štvrté miesta v družstvách žien a mužov a viacero finálových účastí je bilancia slovenskej reprezentácie v rybolovnej technike na 48. MS v Bychawe (POL).

cb3. kolo Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 10.-12. mája 2024 v Tallinne. Aj v Tallinne pokračovala dominancia slovenských reprezentantov. V mužoch zvíťazil Jan Mészáros (SVK) 500,010 b., , druhý skončil Karol Mikula (SVK) 480,120 b., tretí Rastislav Náhlik (SVK) 458,285 b., a štvrtý Tomáš Valášek (SVK) 457,370 b.  V ženách vyhrala Kateřina Marková (CZE) 476,130 b., druhá Alena Kläusler (AUT) 455,040 bodov a tretia Jana Jankovičová (SVK) 431,865 b.

03  Halovú prípravu preverili tri halové podujatia.  Halové preteky začali 10.3.2024 vo Velkých Pavloviciach pokračovali v Bratislave 23.3.2024 a skončili 10.4.2024 v Nových Zámkoch.

tokyoDruhé kolo Svetového pohára v rakúskom Lenzingu skončilo dominanciou slovenských pretekárov. V mužoch vyhral  Jan Mészáros (SVK)  výkonom 535,300 b., tretí skončil  Rastislav Náhlik (SVK) so ziskom 530,180 b., šiesty Karol Michalik (SVK) 516,010 b., dvanásty Tomáš Valášek 502,900 b., trinásty Erik Benko (SVK) 501,710 b., a do bodovanej prvej pätnásky zasiahol aj Pavol Konkoľ (SVK) 500,790 b.  Senzačné víťazstvo zaznamenala v ženách Jana Jankovičová (SVK) výkonom 482,070 b. Vydareného  a skvele zorganizovaného podujatia sa zúčastnilo 62 pretekárov v štyroch kategóriach.

slovak open uniSlovenský zväz rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 7.-9. júla 2023 tradičný  Slovak Open a 4.kolo Svetového pohára seniorov a juniorov.

vestfossenFinále Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 20.10.-22.10.2023 v Tarnowo Podgorne (POL). V tohtoročnom SP bojovalo o umiestnenie vo Svetovom rankingu 68 mužov, 20 žien, 13 junioriek, 41 juniorov z 9 krajín. V mužoch sa celkovým víťazom stal Jan Mészáros (SVK), jedenásty skončil Rastislav Náhlik (SVK). V ženách obsadila Jana Jankovičová štvrté a Vanessa Staršicová piate miesto. Našim reprezentantom srdečne blahoželáme.

novezamky34. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v metropole Šariša v dňoch 25.-27.8.2023. Výborné organizačné zabezpečenie podujatia zo strany Prešovského športového klubu SZRT a MsO SRZ Prešov a vynikajúce zázemie v Strednej odbornej škole technickej v Prešove boli dôležitými atribútmi tohto vrcholného podujatie sezóny.

pavloviceMajstrovstvá MRS vo viacboji usporiadal Moravský rybářský svaz v spolupráci so Slovenským zväzom rybolovnej techniky a Klubem sportovního rybářství Velké Pavlovice.

priemstavSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., uskutočnil aj v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 22.-24. mája 2020 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil kontrolný tréningový turnaj v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

sostanjŠtvrté a záverečné kolo Slovenského pohára 2023 sa uskutočnilo ako tradične v Považskej Bystrici. Zúčastnili sa ho  trojčlenné družstvá zo základných organizácií SRZ a klubov SZRT. Vyhralo družstvo MsO SRZ Nové Zámky "A" výkonom 5855,01 bodov (Pavol Konkoľ, Karol Michalik, Jan Mészáros) pred Bratislavským športovým klubom RT "A" s 5705,04 bodmi (Karol Mikula, Rastislav Náhlik, Erik Benko) a MsO SRZ Považská Bystrica so ziskom 5495,50 bodov (Tomáš Valášek, Martin Čapliar, Dávid Medvecký).

szamotulyV dňoch 27.-31. júla 2022 sa po dvoch rokoch pandémie konečne uskutočnil v Bad Kreuznachu (GER) Svetový turnaj vo vekovej kategórii mužov 55+, 67+ a žien 55+. Šampionát zorganizoval Landesfischereiverband Rheinland/Rheinhessen pod taktovkou Otmara Ballesa a Heinz Maire Hensgeho. Z 8 krajín sveta sa zišlo 35 pretekárov, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF.  Reprezentanti Slovenska Juraj Mészáros, Karol Michalik, Miroslav Jankovič a Zuzana Emberová získali 2 zlaté, 7 strieborných a 9 bronzových medailí. V ženách získala Emberová 5 strieborných a jednu bronzovú medailu, Michalik v 55+ získal 5 bronzových a 1 striebornú, Jankovič 1 bronzovú a Mészáros 2 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové. Okrem pretekárov nás vzorne reprezentovali naši medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ladislav Supák.

medaileDoterajšiu medailovú zbierku v roku 2022 významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni.

cetinPrezentácia juniorskej rybolovnej techniky v maďarskom Szigetszentmártone sa uskutočnila druhý rok za sebou. V kategórii do 20 rokov súťažili naši juniori s maďarskými v trojboji a päťboji. V trojboji zvíťazil Zányi Miló (HUN) s 221,70 bodmi, druhý skončil Attila Bircsák (SVK) s 216,40 b., a tretí Zsolt Denaga (HUN) 1678,45 b. V päťboji vyhral Viktor Šesták (SVK) 399,42b., druhý skončil 369,84 bodov a tretí Adrián Bircsák (SVK) 369,61 b.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.