• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

plachta slovak openSlovenský zväz rybolovnej techniky a Novozámocký športový klub rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 6.-8. júla 2018 druhý ročník medzinárodných otvorených majstrovstviev Slovenska a memoriálu Otokara Mészárosa zakladateľa rybolovnej techniky v Nových Zámkoch. Pozvanie prijalo 62 pretekárov z Rakúska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a hostiteľského Slovenska. Súťažilo sa v ôsmich kategóriach od žiakov až po veteránov. V kategórii veteránov vyhral Juraj Mészáros z NŠKRT, druhý skončil Ferenc Slemmer a tretí Gábor Földi obaja z MOHOSZu. V najsilnejšej kategórii mužov aj tento rok vyhral päťboj Karol Michalik z prešovského, druhý skončil Jiří Šula z KSR Velké Pavlovice a tretí Jan Weitz z ČRS Most. V ženách vyhrala Zuzana Plachá z ČRS Ostrava pred Lucii Kepákovou z ČRS Bohumín a Michaelou Némethovou z BŠKRT. V junioroch vyhral Patryk Sapigorski z Blonie, pred bratom Michalom a Davidom Hynkom z ČRS Most. V kategórii žiakov v päťboji vyhral Petr Merhaut z ČRS Most, druhý skončil Karel Kobliha ml. z MRS Jihlava a tretí Martin Poničan zo Zvolenského športového klubu rybolovnej techniky. V trojboji žiakov vyhral Zoltán Hegedús  pred Adriánom Bircsákom obaja z novozámockého športového klubu a tretí skončil Marcel Koppa zo ZŠKRT. V trojboji žiačok vyhrala Rebeka Holiová z NŠKRT pred Klárou Mészárosovou a Magdalénou Mészárosovou obidve zo seneckého športového klubu rybolovnej techniky. 

vestfossenPrinášame vám prehľad medailových umiestnení reprezentantov Slovenska na 3. kole Svetového pohára, ktorý sa uskutočnil v dňoch 08.-10. júna 2018 vo Vestfossene v Nórsku za účasti pretekárov zo Švajčiarska, Rakúska, Lotyšska, Švédska, Poľska, Čiech, Slovenska a domáceho Nórska. Náši športovci dominovali v obidvoch kategóriách, na čo sme patrične hrdí.  

Čítať ďalej...

sostanjFinálového 6. kola SP v Šoštanji sa zúčastnilo 48 súťažiacich z 8 krajín (SLO, AUT, SUI, CZE, POL, GER, SVK, CRO). Silná konkurencia predznamenala vrcholiaci súboj o medaile. Najvyššie ambície sme potvrdili v mužskej, ženskej a prvýkrát aj v juniorskej kategórii.  Päťboj muži: 1. Jan Luxa (CZE) 508,09 b., 2. Kleen Sven (GER) 504,82 b., 3. Jan Mészáros (SVK) 501,24 b. Päťboj ženy: 1. Alena Kläusler (AUT) 460,45 b., 2. Michaela Némethová (SVK) 440,75 b., 3. Grimm Stephanie (GER) 438,34 b. Päťboj juniorky: 1. Vanessa Staršicová (SVK) 403,96 b., 2. Daria Walendowska (POL) 393,02 b., 3. Jana Kovalova (CZE) 319,33 b. V celkovom poradí SP 2018 vyhrala v kategórii junioriek Vanessa Staršicová, druhá v kategórii žien skončila Michaela Némethová a rovnako druhý v mužoch sa umiestnil Jan Mészáros. K vynikajúcemu úspechu slovenských reprezentantov blahoželáme.  

 

gabcikovoSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., usporiadal v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej...

tokyoV druhom kole Svetového pohára v Tokyu vyhral Christian Zinner (AUT)  výkonom 517,962 b., druhý skončil Jan Mészáros (SVK) výkonom 506,485 bodov a tretí Piere Mende (GER) s 504,398 bodmi. V kategórii žien vyhrala Lucie Kepáková (CZE) so 474,706 bodmi pred Alenou Kläusler (AUT) 468,328 b. a Janou Jankovičovou (SVK) so 466,180 b. V juniorkách vyhrala Vanessa Staršicová (SVK) so 446,186 bodmi, druhá skončila Jana Kovalova (CZE) 364,207 a tretia Nene Sasaki (JAP) s 251,072 b. Podujatia sa zúčastnilo 29 pretekárov zo 6 krajín. Našim reprezentantom k vynikajúcim výsledkom blahoželáme.

 

priemstavRybolovná technika sa opäť prezentovala na športovej olympiáde žiakov 8. a 9. tried popri futbale a streľbe na pôde Strednej odbornej školy stavebnej-ÉSzKI v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej...

cbNaše želiezka v ohni v kategórii junioriek a žien nesklamali.V juniorkách zvíťazila Kateřina Roblová (CZE), druhá skončila Iva Zelenková (CZE) a naša Vanessa Staršicová sa umiestnila na skvelom treťom mieste. V ženách vyhrala Kateřina Marková (CZE) pred Janou Brončkovou (CZE) a Christinou Pfeiffer (GER). Naša Michaela Némethová za 6. miesto a Michaela Brodnianska za 11. miesto získali cenné body do SP. 

Čítať ďalej...

medaileTento štatistický údaj poskytuje najkomplexnejší prehľad medailového zisku reprezentantov SR zo všetkých vrcholných podujatí.

Čítať ďalej...

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2018 do svojej bohatej zbierky titulov majstra sveta ďalší v päťboji. Slovenský zväz rybolovnej techniky je hrdý na svojho dlhoročného úspešného reprezentanta.

Čítať ďalej...

medaileMajstrovstvá európy boli v rokoch 1993 až 2007 medailovo úspešné pre mnohích našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad meidalovej bilancie pretekárov. 

Čítať ďalej...

talinn1. kolo svetového pohára sa uskutočnilo v športovej hale Estónskej futbalovej asociácie v Tallinne. SP sa zúčastnilo vyše 40 súťažiacich z 8 krajín. V kategórii mužov vyhral Karol Michalik (SVK) pred Janom Mészárosom (SVK) a  Jozefom Luxom (CZE). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) druhá skončila Jana Jankovičová (SVK) a tretia Sara Tjälldén (SWE). Cenné body do SP v mužoch získali Pavol Konkoľ, Tomáš Valášek obaja (SVK) a v ženách Michaela Némethová  (SVK).  Blahoželáme.   

Čítať ďalej...

medaileDoterajšiu medailovú zbierku niekoľkonásobného majstra sveta Juraja Mészárosa významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni. 

Čítať ďalej...

szamotulyV dňoch 6.-10. septembra 2017 sa uskutočnili v areáli športového strediska v Szamotuloch (POL) 8. majstrovstvá sveta veteránov. Šampionát zorganizoval na vrcholnej úrovni Poľský rybársky zväz z Poznane na čele s hlavným koordinátorom Dionízym Mikolajczykom. Z 8 krajín sveta sa zišlo 31 pretekárov a 6 pretekáriek, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF. Skromná výprava reprezentantov Slovenska (Juraj Mészáros, Ján Szudor) získala 3 zlaté v disciplínach D1, D2 a D5 a 3 bronzové medaile vo viacboji D1-5, D1-7 a D1-9, z ktorých tá posledná je historicky prvá v deväťboji. Okrem športovcov nás na medzinárodnej scéne reprezentovali naši skvelí medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ján Petrányi.      

 

 

sostanjV druhom kole SP v Lenzingu dominovali českí a nemeckí pretekári. Z našich mužov si body do celkového hodnotenia pripísali Karol Michalik a Karol Mikula.  V ženách cenné body získala Michaela Némethová a Jana Jankovičová. Najväčšiu radosť nám v junioroch urobila Vanessa Staršicová, ktorá s prehľadom vyhrala a nesklamala ani Alexandra Lepková.

Čítať ďalej...

HlubokaTri tituly majstra sveta Jana Mészárosa v päťboji, sedemboji, záťaži Arenberg a jedna strieborná medaila Pavla Konkoľa v disciplíne mucha diaľka jednoruč je v doterajšej histórii slovenského castingu tá najcennejšia medailová zbierka s akou sa naša výprava vracala z majstrovstiev sveta.

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.

Čítať ďalej...

szamotuly44. Majstrovstvá sveta 2018 v Ronneby (SWE) opäť potvrdili svetovú úroveň slovenského castingu. Zlatá medaila Jana Mészárosa  vo viacboji D1-5, titul majstra sveta Tomáša Valáška v disciplíne  D4, historická strieborná medaila Jany Jankovičovej a Michaeli Némethovej v družstvách , bronz Janky Jankovičovej v disciplíne D4 a Rastislava Náhlika v disciplíne D2  ako aj 9 finálových umiestnení mužov a žien rovnaké  sú skvelou vizitkou slovenského castingu. K úspechu srdečne blahoželáme.

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

Čítať ďalej...

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 24.-26. mája 2019 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil 2. ročník pretekov mladých adeptov v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

Čítať ďalej...

03Na sklonku halovej prípravy SZRT sa uskutočnili preteky vo Velkých Pavloviciach, v Nových Zámkoch a v Bratislave.  Na všetkých podujatiach sa zúčastnili pretekári našich športových klubov. Dosiahnuté výsledky hovoria sami za seba. Blahoželáme.

Čítať ďalej...