• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

slovak open uniSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Novozámockým športovým klubom rybolovnej techniky a Mestskou organizáciou SRZ Nové Zámky usporiadal v dňoch 10.-12. júla 2020 štvrtý ročník medzinárodných otvorených majstrovstviev Slovenska a  memoriálu Otokara Mészárosa.

Čítať ďalej...

vestfossenReprezentanti Slovenska vo finále Svetového pohára, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 13.-15. septembra 2019 v Szamotuloch v Poľsku za účasti pretekárov z 8 krajín dosiahli historický úspech. V kategórii junioriek obhájila celkové prvenstvo v SP Vanessa Staršicová, v kategórii žien zvíťazila vo finále Jana Jankovičová a získala tiež celkové prvenstvo a v mužoch si vybojoval aj celkové druhé miesto Jan Mészáros. Srdečne blahoželáme.  

Čítať ďalej...

sostanjPredposledného 5. kola SP v Tolmine sa zúčastnilo 51 súťažiacich z 10 krajín (SLO, AUT, SUI, CZE, POL, GER, SVK, CRO,SWE, USA). Silná konkurencia predznamenala vyrovnaný  súboj o umiestnenia vo SP. Najvyššie ambície sme potvrdili v mužskej a ženskej  kategórii.  Päťboj muži: 1. Jan Mészáros (SVK) 510,965 b., 2. Tomáš Spáčil (CZE) 508,970 b., 3. Robert Mík (CZE) 507,515 b., 13. Pavol Konkoľ (SVK) 473,945.  Päťboj ženy: 1. Zuzana Plachá (CZE) 465,765 b., 2. Lucie Kepáková (CZE) 465,450 b., 3. Jana Jankovičová (SVK) 460,165 b. Päťboj juniorky: 1. Vanessa Staršicová (SVK) 403,96 b., 2. Daria Walendowska (POL) 393,02 b., 3. Jana Kovalova (CZE) 319,33 b. K vynikajúcim výsledkom blahoželáme.  

 

gabcikovoSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., uskutočnil aj v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej...

tokyoV druhom kole Svetového pohára v Tokyu vyhral Christian Zinner (AUT)  výkonom 517,962 b., druhý skončil Jan Mészáros (SVK) výkonom 506,485 bodov a tretí Piere Mende (GER) s 504,398 bodmi. V kategórii žien vyhrala Lucie Kepáková (CZE) so 474,706 bodmi pred Alenou Kläusler (AUT) 468,328 b. a Janou Jankovičovou (SVK) so 466,180 b. V juniorkách vyhrala Vanessa Staršicová (SVK) so 446,186 bodmi, druhá skončila Jana Kovalova (CZE) 364,207 a tretia Nene Sasaki (JAP) s 251,072 b. Podujatia sa zúčastnilo 29 pretekárov zo 6 krajín. Našim reprezentantom k vynikajúcim výsledkom blahoželáme.

 

priemstavMajstrovstvá MRS vo viacboji usporiadal Moravský rybářský svaz v spolupráci so Slovenským zväzom rybolovnej techniky a Klubem sportovního rybářství Velké Pavlovice. 

Čítať ďalej...

cbNaše želiezko v ohni v kategórii junioriek nesklamalo. Zvíťazila Vanessa Staršicová (SVK), druhá sa umiestnila Adéla Buráňová (CZE) a tretia Kateřina Bílková (CZE). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) pred Janou Jankovičovou (SVK) a Zuzanou Plachou (CZE). Naša Michaela Némethová skončila siedma. 

Čítať ďalej...

medaileTáto tabuľka poskytuje prehľad medailovej zbierky reprezentantov SR z doterajších vrcholných podujatí.

Čítať ďalej...

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2018 do bohatej zbierky titulov majstra sveta vo viacboji ďalší a to v päťboji. Slovenský zväz rybolovnej techniky je hrdý na svojho dlhoročného úspešného reprezentanta.

Čítať ďalej...

medaileMajstrovstvá európy boli v rokoch 1993 až 2007 medailovo úspešné pre mnohích našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad meidalovej bilancie pretekárov. 

Čítať ďalej...

talinn1. kolo svetového pohára sa uskutočnilo v športovej hale Estónskej futbalovej asociácie v Tallinne. SP sa zúčastnilo vyše 40 súťažiacich z 8 krajín. V kategórii mužov vyhral Karol Michalik (SVK) pred Janom Mészárosom (SVK) a  Jozefom Luxom (CZE). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) druhá skončila Jana Jankovičová (SVK) a tretia Sara Tjälldén (SWE). Cenné body do SP v mužoch získali Pavol Konkoľ, Tomáš Valášek obaja (SVK) a v ženách Michaela Némethová  (SVK).  Blahoželáme.   

Čítať ďalej...

medaileDoterajšiu medailovú zbierku niekoľkonásobného majstra sveta Juraja Mészárosa významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni. 

Čítať ďalej...

szamotulyV dňoch 3.-7. júla 2019 sa uskutočnili v areáli 1. SC Staré Město vo Frýdku-Místku (CZE) 9. majstrovstvá sveta veteránov. Šampionát zorganizoval Český rybářsky svaz, MO Frýdek-Místek pod taktovkou Miroslava Pierzynu. Z 9 krajín sveta sa zišlo 30 pretekárov a 7 pretekáriek, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF.  Reprezentanti Slovenska (Juraj Mészáros, Ján Szudor, Štefan Kras, Ján Pešadík) získali 1 zlatú v záťaži diaľka jednoruč, štvrté miesto v päťboji a šieste v sedemboji Okrem športovcov nás na medzinárodnej scéne reprezentovali naši skvelí medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ladislav Supák.      

 

 

sostanjV druhom kole SP v Lenzingu dominovali českí a nemeckí pretekári. Z našich mužov si body do celkového hodnotenia pripísali Karol Michalik a Karol Mikula.  V ženách cenné body získala Michaela Némethová a Jana Jankovičová. Najväčšiu radosť nám v junioroch urobila Vanessa Staršicová, ktorá s prehľadom vyhrala a nesklamala ani Alexandra Lepková.

Čítať ďalej...

HlubokaStrieborná medaila v D2, D3, bronzová v päťboji  je bilancia  Jana Mészárosa v päťboji k tomu finálové umiestnenia Karola Mikulu, Karola Michalika, Jany Jankovičovej a Michaeli Némethovej je slušná bilancia na MS .

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.

Čítať ďalej...

szamotuly31. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v dňoch 19.-21.6.2020 v Banskej Bystrici. Slovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu vo Zvolene vytvorili optimálne podmienky pre toto vrcholné podujatie. Výborné organizačné zabezpečenie podujatia pod taktovkou Mariána Lepka, tradičný výber perfektného športového areáu Zahradníckych a rekreačných služieb v Bystrici poznamenala len slabšia  účasť a  výsledky niektorých pretekárov, ktoré výrazne ovplyvnilo počasie.

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

Čítať ďalej...

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 22.-24. mája 2020 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil kontrolný tréningový turnaj v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

Čítať ďalej...

03Na halovej príprave a pretekárskej sezóne sa výrazným negatívnym spôsobom podpísala korona kríza .  Halové preteky sa uskutočnili len 8.3.2020 vo Velkých Pavloviciach. 

Čítať ďalej...