• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2021 do svojej bohatej zbierky ďalší titul majstra sveta v muche diaľke jednoruč.

Čítať ďalej...

medaileTáto tabuľka poskytuje prehľad medailovej zbierky reprezentantov SR z doterajších vrcholných podujatí.

medaileMajstrovstvá sveta a Európy juniorov v rokoch 1991 až 2021 boli úspešné pre viacerých  juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad ich medailovej bilancie.

slovak open uniSlovenský zväz rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 9.-11. júla 2021 tradičný  Slovak Open a dve kolá Svetového pohára seniorov a juniorov.

cb1. kolo Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 25.-27. júna 2021 v Českých Budějoviciach . V mužoch skončil z našich Jan Mészáros ôsmy a Tomáš Valášek desiaty. V juniorkách skončila strieborná Vanessa Staršicová (SVK). Zvíťazila Adéla Buráňová (CZE) a tretia skončila Julie Šulová (CZE). V ženách vyhrala Kateřina Marková (CZE) pred Janou Brončkovou (CZE) a Zuzanou Plachou (CZE). Naša Michaela Némethová skončila piata.

tarnowo podgornePo ročnej pauze sa uskutočnili v Tarnowo Podgorne majstrovstvá sveta juniorov v 12.-15. augusta 2021 za prísnych proti pandemických opatreniach. Poľský rybársky zväz sa opäť zhostil organizovania svetového podujatia na výbornú. Žiaľ účasť 34 pretekárov zo 5 krajín nebola adekvátna.

talinn4. kolo Svetového pohára seniorov sa uskutočnilo po ročnej pauze opäť v Tallinne (EST). Zúčastnilo sa ho 18 pretekárov z 5 krajín. V kategórii mužov vyhral Jan Mészáros (SVK) pred Rastislavom Náhlikom (SVK) a  Tomášom Valáškom (SVK). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) druhá skončila Shannon Rüttimann (SUI) a tretia Noelle Rüttimann (SUI). Cenné body do SP získali naši muži Pavol Konkoľ, Erik Benko a Martin Čapliar (SVK).  Blahoželáme.

vestfossenFinále Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 30.7.-1.8.2021 v Českých Budějoviciach za účasti 65 pretekárov z 5 krajín. V celkovom poradí SP 2021 sa medzi juniorkami umiestnila na druhom mieste Vanessa Staršicová, v ženách skončila Michaela Némethová na štvrtom, Jana Jankovičová na siedmom a Michaela Brodnianska na desiatom mieste. V mužoch obsadil druhé miesto Jan Mészáros, Tomáš Valášek skončil štvrtý, Rastislav Náhlik siedmy a Erik Benko pätnásty. Srdečne blahoželáme.

farkashegyZlatá medaila v D2, strieborné v D1, D5, D1-7 a  bronzové v D6 a družstvách žien  je medailová bilancia slovenskej reprezentácie na MS vo Farkashegy neďaleko Budapesti. K tomu patria početné finálové umiestnenia. Po ročnej absencii MS kvôli pandémii je to veľmi slušná bilancia.

novezamky32. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v dňoch 20.-22.8.2021 pri príležitosti 100. výročia vzniku Slovenského rybárskeho zväzu v Nových Zámkoch. Výborné organizačné zabezpečenie podujatia zo strany SZRT a MsO SRZ Nové Zámky ako aj bohatá účasť pretekárov vytvorili dôstojné podmienky pre vrcholné národné podujatie sezóny.

pavloviceMajstrovstvá MRS vo viacboji usporiadal Moravský rybářský svaz v spolupráci so Slovenským zväzom rybolovnej techniky a Klubem sportovního rybářství Velké Pavlovice.

03Na halovej príprave a pretekárskej sezóne sa výrazným negatívnym spôsobom podpísala korona kríza .  Halové preteky sa uskutočnili len 8.3.2020 vo Velkých Pavloviciach.

priemstavSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., uskutočnil aj v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 22.-24. mája 2020 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil kontrolný tréningový turnaj v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

sostanjPredposledného 5. kola SP v Tolmine sa zúčastnilo 51 súťažiacich z 10 krajín (SLO, AUT, SUI, CZE, POL, GER, SVK, CRO,SWE, USA). Silná konkurencia predznamenala vyrovnaný  súboj o umiestnenia vo SP. Najvyššie ambície sme potvrdili v mužskej a ženskej  kategórii.  Päťboj muži: 1. Jan Mészáros (SVK) 510,965 b., 2. Tomáš Spáčil (CZE) 508,970 b., 3. Robert Mík (CZE) 507,515 b., 13. Pavol Konkoľ (SVK) 473,945.  Päťboj ženy: 1. Zuzana Plachá (CZE) 465,765 b., 2. Lucie Kepáková (CZE) 465,450 b., 3. Jana Jankovičová (SVK) 460,165 b. Päťboj juniorky: 1. Vanessa Staršicová (SVK) 403,96 b., 2. Daria Walendowska (POL) 393,02 b., 3. Jana Kovalova (CZE) 319,33 b. K vynikajúcim výsledkom blahoželáme.

tokyoV druhom kole Svetového pohára v Tokyu vyhral Christian Zinner (AUT)  výkonom 517,962 b., druhý skončil Jan Mészáros (SVK) výkonom 506,485 bodov a tretí Piere Mende (GER) s 504,398 bodmi. V kategórii žien vyhrala Lucie Kepáková (CZE) so 474,706 bodmi pred Alenou Kläusler (AUT) 468,328 b. a Janou Jankovičovou (SVK) so 466,180 b. V juniorkách vyhrala Vanessa Staršicová (SVK) so 446,186 bodmi, druhá skončila Jana Kovalova (CZE) 364,207 a tretia Nene Sasaki (JAP) s 251,072 b. Podujatia sa zúčastnilo 29 pretekárov zo 6 krajín. Našim reprezentantom k vynikajúcim výsledkom blahoželáme.

szamotulyV dňoch 3.-7. júla 2019 sa uskutočnili v areáli 1. SC Staré Město vo Frýdku-Místku (CZE) 9. majstrovstvá sveta veteránov. Šampionát zorganizoval Český rybářsky svaz, MO Frýdek-Místek pod taktovkou Miroslava Pierzynu. Z 9 krajín sveta sa zišlo 30 pretekárov a 7 pretekáriek, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF.  Reprezentanti Slovenska (Juraj Mészáros, Ján Szudor, Štefan Kras, Ján Pešadík) získali 1 zlatú v záťaži diaľka jednoruč, štvrté miesto v päťboji a šieste v sedemboji Okrem športovcov nás na medzinárodnej scéne reprezentovali naši skvelí medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ladislav Supák.

medaileDoterajšiu medailovú zbierku niekoľkonásobného majstra sveta Juraja Mészárosa významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni.

cetinPrezentácia rybolovnej techniky sa prvýkrát uskutočnila v roku 2015 aj v rámci Európa Carp Cup juniorov vo Veľkom Cetíne.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.