• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

plachta slovak openSlovenský zväz rybolovnej techniky a Novozámocký športový klub rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 6.-8. júla 2018 druhý ročník medzinárodných otvorených majstrovstviev Slovenska a memoriálu Otokara Mészárosa zakladateľa rybolovnej techniky v Nových Zámkoch. Pozvanie prijalo 62 pretekárov z Rakúska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a hostiteľského Slovenska. Súťažilo sa v ôsmich kategóriach od žiakov až po veteránov. V kategórii veteránov vyhral Juraj Mészáros z NŠKRT, druhý skončil Ferenc Slemmer a tretí Gábor Földi obaja z MOHOSZu. V najsilnejšej kategórii mužov aj tento rok vyhral päťboj Karol Michalik z prešovského, druhý skončil Jiří Šula z KSR Velké Pavlovice a tretí Jan Weitz z ČRS Most. V ženách vyhrala Zuzana Plachá z ČRS Ostrava pred Lucii Kepákovou z ČRS Bohumín a Michaelou Némethovou z BŠKRT. V junioroch vyhral Patryk Sapigorski z Blonie, pred bratom Michalom a Davidom Hynkom z ČRS Most. V kategórii žiakov v päťboji vyhral Petr Merhaut z ČRS Most, druhý skončil Karel Kobliha ml. z MRS Jihlava a tretí Martin Poničan zo Zvolenského športového klubu rybolovnej techniky. V trojboji žiakov vyhral Zoltán Hegedús  pred Adriánom Bircsákom obaja z novozámockého športového klubu a tretí skončil Marcel Koppa zo ZŠKRT. V trojboji žiačok vyhrala Rebeka Holiová z NŠKRT pred Klárou Mészárosovou a Magdalénou Mészárosovou obidve zo seneckého športového klubu rybolovnej techniky.

vestfossenPrinášame vám prehľad medailových umiestnení reprezentantov Slovenska na 3. kole Svetového pohára, ktorý sa uskutočnil v dňoch 08.-10. júna 2018 vo Vestfossene v Nórsku za účasti pretekárov zo Švajčiarska, Rakúska, Lotyšska, Švédska, Poľska, Čiech, Slovenska a domáceho Nórska. Náši športovci dominovali v obidvoch kategóriách, na čo sme patrične hrdí.

Čítať ďalej...

sostanjFinálového 6. kola SP v Šoštanji sa zúčastnilo 48 súťažiacich z 8 krajín (SLO, AUT, SUI, CZE, POL, GER, SVK, CRO). Silná konkurencia predznamenala vrcholiaci súboj o medaile. Najvyššie ambície sme potvrdili v mužskej, ženskej a prvýkrát aj v juniorskej kategórii.  Päťboj muži: 1. Jan Luxa (CZE) 508,09 b., 2. Kleen Sven (GER) 504,82 b., 3. Jan Mészáros (SVK) 501,24 b. Päťboj ženy: 1. Alena Kläusler (AUT) 460,45 b., 2. Michaela Némethová (SVK) 440,75 b., 3. Grimm Stephanie (GER) 438,34 b. Päťboj juniorky: 1. Vanessa Staršicová (SVK) 403,96 b., 2. Daria Walendowska (POL) 393,02 b., 3. Jana Kovalova (CZE) 319,33 b. V celkovom poradí SP 2018 vyhrala v kategórii junioriek Vanessa Staršicová, druhá v kategórii žien skončila Michaela Némethová a rovnako druhý v mužoch sa umiestnil Jan Mészáros. K vynikajúcemu úspechu slovenských reprezentantov blahoželáme.

gabcikovoSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., usporiadal v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

tokyoV piatom kole Svetového pohára v Tokyu vyhral Jan Mészáros (SVK) najlepším tohtoročným svetovým  výkonom 557,30 b., druhý skončil Markus Kläusler (SUI) výkonom 524,55 bodov a tretí Akihiko Sakurai (JAP) so 498,68 bodmi. V kategórii žien vyhrala Alena Kläusler (AUT) so 476,07 bodmi pred Michaelou Némethovou (SVK) 442,35 b. a Simonou Haner (SUI) s 380,45 b. Blahoželáme našim reprezentantom.

priemstavRybolovná technika sa opäť prezentovala na športovej olympiáde žiakov 8. a 9. tried popri futbale a streľbe na pôde Strednej odbornej školy stavebnej-ÉSzKI v Nových Zámkoch.

cbNaše želiezka v ohni v kategórii junioriek a žien nesklamali.V juniorkách zvíťazila Kateřina Roblová (CZE), druhá skončila Iva Zelenková (CZE) a naša Vanessa Staršicová sa umiestnila na skvelom treťom mieste. V ženách vyhrala Kateřina Marková (CZE) pred Janou Brončkovou (CZE) a Christinou Pfeiffer (GER). Naša Michaela Némethová za 6. miesto a Michaela Brodnianska za 11. miesto získali cenné body do SP.

medaileTento štatistický údaj poskytuje najkomplexnejší prehľad medailového zisku reprezentantov SR zo všetkých vrcholných podujatí.

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2018 do svojej bohatej zbierky titulov majstra sveta ďalší v päťboji. Slovenský zväz rybolovnej techniky je hrdý na svojho dlhoročného úspešného reprezentanta.

medaileMajstrovstvá európy boli v rokoch 1993 až 2007 medailovo úspešné pre mnohích našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad meidalovej bilancie pretekárov.

talinn1. kolo svetového pohára sa uskutočnilo v športovej hale Estónskej futbalovej asociácie v Tallinne. SP sa zúčastnilo vyše 40 súťažiacich z 8 krajín. V kategórii mužov vyhral Karol Michalik (SVK) pred Janom Mészárosom (SVK) a  Jozefom Luxom (CZE). V ženách vyhrala Alena Kläusler (AUT) druhá skončila Jana Jankovičová (SVK) a tretia Sara Tjälldén (SWE). Cenné body do SP v mužoch získali Pavol Konkoľ, Tomáš Valášek obaja (SVK) a v ženách Michaela Némethová  (SVK).  Blahoželáme.

medaileDoterajšiu medailovú zbierku niekoľkonásobného majstra sveta Juraja Mészárosa významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni.

szamotulyV dňoch 6.-10. septembra 2017 sa uskutočnili v areáli športového strediska v Szamotuloch (POL) 8. majstrovstvá sveta veteránov. Šampionát zorganizoval na vrcholnej úrovni Poľský rybársky zväz z Poznane na čele s hlavným koordinátorom Dionízym Mikolajczykom. Z 8 krajín sveta sa zišlo 31 pretekárov a 6 pretekáriek, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF. Skromná výprava reprezentantov Slovenska (Juraj Mészáros, Ján Szudor) získala 3 zlaté v disciplínach D1, D2 a D5 a 3 bronzové medaile vo viacboji D1-5, D1-7 a D1-9, z ktorých tá posledná je historicky prvá v deväťboji. Okrem športovcov nás na medzinárodnej scéne reprezentovali naši skvelí medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ján Petrányi.

sostanjV druhom kole SP v Lenzingu dominovali českí a nemeckí pretekári. Z našich mužov si body do celkového hodnotenia pripísali Karol Michalik a Karol Mikula.  V ženách cenné body získala Michaela Némethová a Jana Jankovičová. Najväčšiu radosť nám v junioroch urobila Vanessa Staršicová, ktorá s prehľadom vyhrala a nesklamala ani Alexandra Lepková.

HlubokaTri tituly majstra sveta Jana Mészárosa v päťboji, sedemboji, záťaži Arenberg a jedna strieborná medaila Pavla Konkoľa v disciplíne mucha diaľka jednoruč je v doterajšej histórii slovenského castingu tá najcennejšia medailová zbierka s akou sa naša výprava vracala z majstrovstiev sveta.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.

szamotuly44. Majstrovstvá sveta 2018 v Ronneby (SWE) opäť potvrdili svetovú úroveň slovenského castingu. Zlatá medaila Jana Mészárosa  vo viacboji D1-5, titul majstra sveta Tomáša Valáška v disciplíne  D4, historická strieborná medaila Jany Jankovičovej a Michaeli Némethovej v družstvách , bronz Janky Jankovičovej v disciplíne D4 a Rastislava Náhlika v disciplíne D2  ako aj 9 finálových umiestnení mužov a žien rovnaké  sú skvelou vizitkou slovenského castingu. K úspechu srdečne blahoželáme.

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 25.-27. mája 2018 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil 1. ročník pretekov mladých adeptov v rybolovnej technike. Podujatie otvoril starosta obce  František Szőcs a prezident SZRT Juraj Mészáros. Početná účasť rodičov mladých adeptov sa starala o výbornú športovú atmosféru. Propagácia podujatia sa realizovala aj prostredníctvom káblovej televízie.

03Na sklonku halovej prípravy SZRT sa uskutočnili preteky vo Velkých Pavloviciach, v Nových Zámkoch a v Bratislave.  Na všetkých podujatiach sa zúčastnili pretekári našich športových klubov. Dosiahnuté výsledky hovoria sami za seba. Blahoželáme.