• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

Helmut Hochwartner (1944-2023)

Helmut HochwartnerŠportová ikona, dlhoročný prezident rakúskeho castingu a viceprezident medzinárodnej športovej federácie castingu už žiaľ nie je medzi nami. Významnou mierou sa podieľal na propagácii a rozvoji rybolovnej techniky vo svete. Rozlúčili sme sa s ním 13. februára 2023 na viedenskom centrálnom cintoríne.

Česť jeho pamiatke.

 

 

  

Peter Varga (1957-2013)

peto-vargaV roku 2013 nás nečakane opustil náš priateľ, srdcom i dušou športový rybár, dlhoročný úspešný novozámocký reprezentant v rybolovnej technike. Začal v roku 1972 na dorasteneckých majstrovstvách ČSSR v Gottwaldove a už v roku 1975 nás reprezentoval na seniorských majstrovstvách ČSSR v Prahe a neskôr vo federálnej lige ako člen novozámockého družstva. Po roku 1993 sa prezentoval výbornými výsledkami najmä na majstrovstvách Slovenska v Arenbergu ako aj klasickou technikou podhodu na záťaži skish. V kategórii seniorov a veteránov prvýkrát reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v Nymburku v roku 2007, kde o šesť rokov neskôr na MSSaV získal svoju prvú, a žiaľ aj poslednú medailu s bronzovým leskom. V spoločnosti vynikal vždy dobrou náladou, charakteristickým smiechom a humorom, ktorý nám všetkým bude chýbať.

Česť jeho pamiatke.

 

Otokar Mészáros (1931-2016)

otecVo veku 85 rokov opustil rady športových rybárov Otokar Mészáros, nadšený a neúnavný propagátor rybolovnej techniky a lovu rýb udicou v Slovenskom rybárskom zväze. Priekopnícku prácu na športovom poli začal pri ODPM s mladými športovými rybármi novozámockej základnej organizácie. Jeho odchovanci sa čoskoro stali majstrami na celoštátnych žiackych a dorasteneckých podujatiach. Popri každodennej práci s mládežou si Otobacsi, Brasil, Otík, ako ho familiárne prezývali, prekliesnil cestu do reprezentačného družstva ČSSR v love rýb udicou, kde úspešne reprezentoval a neskôr zastával trénerský post. Za úspešnú reprezentáciu v love rýb udicou mu bol v roku 1974 udelený titul Majster športu. Jeho charizma a výsledky celoživotnej práce na športovom poli zanechali nezmazateľné stopy v histórii novozámockého a československého športového rybárstva.

Česť jeho pamiatke.

 

 

Ferenc Dienes (1944-2015)

Vo veku 71 rokov opustil castingovú rodinu dr. Dienes Ferenc, dlhoročný reprezentant zlatej éry maďarského castingu viacnásobný majster sveta, ktorý prevzal štafetu propagácie a organizovania národných a medzinárodných podujatí po svojom otcovi zakladateľovi castingu v Maďarsku. Popri funkcii obvodného lekára založil Casting club Regőly, revitalizoval mládežnícky casting, s ktorým novozámocká organizácia mala dlhoročné kontakty. V roku 2007 zorganizoval s Ferenc Slemmerom majstrovstvá sveta veteránov v Balatonföldváru. Zomrel náhle a maďarský casting stratil v ňom významnú osobnosť. 

Česť jeho pamiatke.

Wilhelm Fischill (      - 2015)

Dlhoročný prezident rakúskeho zväzu rybolovnej techniky (Österreichischer Casting Verband) a generálny sekretár FCS CIPS,  medzinárodný rozhodca, manažer castingu aj so svojou manželkou Helgou organizovali mnohé významné podujatia a najmä nezabudnuteľné Veľké ceny Rakúska v Linzi. Za celoživotný prínos pre casting mu patrí čestné miesto medzi osobnosťami európského castingu.

Česť jeho pamiatke.

Marie Wolfová (1.9.1910-1.5.2010)

Vo veku nedožitých 100 rokov nás opustila športová legenda, dlhoročná československá reprezentantka v rybolovnej technike a majsterka športu. Ako dlhoročná predsedkyňa Klubu veteránov nás vždy rozveselovala vďaka vitalite, neskutočnej pamäti a optimizmu. MARIE chýbáš nám. Nespochybniteľne patríš do virtuálnej siene slávnych osobností československého castingu.

Česť jej pamiatke.

Ministerstvo

PROSTRIEDKY ZO ŠTÁTNEHO ROZPOČTU NA ŠPORT V ROKU 2024:
 
Z toho 61% tvoria prostriedky štátneho rozpočtu vo výške odvodu z prevádzkovania lotériových hier v roku 2021
Tipos logo

ICSF-Logo

logo-sportaccord

logo-iwga

logo rada

Naši partneri

vado

Veľkoobchod a maloobchod rybárkych potrieb

PAVOL KONKOĽ
P.K. FISHING TACKLE